Αγνώριστος στο δεύτερο ημίχρονο και… πέταξε άλλους 2 βαθμούς

Ο Ολυμπιακός έχασε βαθμούς σε ένα παιχνίδι που στο πρώτο ημίχρονο φαινόταν πως ήταν εντελώς ακίνδυνο, αλλά στο δεύτερο τα πράγματα άλλαξαν…

Οι ερυθρόλευκοι, σε ένα ματς που διακόπηκε προσωρινά λόγω επεισοδίων στην εξέδρα του ΠΑΣ με την Αστυνομία, βρήκαν στο πρώτο μέρος δύο γκολ με τον Κώστα Φορτούνη που έδειξε πως επέστρεψε για τα καλά… Το πρώτο μπήκε ύστερα από πολύ ωραία συνεργασία και άψογο σουτ και το δεύτερο ύστερα από εκπληκτική εκτέλεση φάουλ.

Τα πράγματα στο δεύτερο ημίχρονο άλλαξαν εντελώς με τον Ολυμπιακό να μην είναι καθόλου απειλητικός και ο ΠΑΣ το εκμεταλεύτηκε. Αρχικά προειδοποίησε με δοκάρι για να έρθει το γκολ του Παμβλίδη και η ισοφάριση ήρθε λίγο μετά με τον Λιάσο που έμελε να είναι και το τελικό σκορ καθώς ο Ολυμπιακός δεν απείλησε στη συνέχεια. Τελικό αποτέλεσμα, ΠΑΣ Γιάννενα – Ολυμπιακός 2-2.