Επιστροφή στις νίκες με εξάρα

Ένα άνετο απόγευμα πέρασε ο Ολυμπιακός στο Γεώργιος Καραϊσκάκης μαζί με τους οπαδούς του καθώς κέρδισε με 6-0 τον Λεβαδειακό.

Η ομάδα του Μίτσελ προηγήθηκε μόλις στο 2′ με τον Μπίελ και έτσι όλα έγιναν πολύ πιο εύκολα για τη συνέχεια. Ο Χουάνγκ μάλιστα λίγο αργότερα με γκολάρα ύστερα από κόρνερ του Φορτούνη έγραψε το 2-0, όπου και έκλεισε έτσι το ημίχρονο.

Στην επανάληψη ο Ολυμπιακός δεν σταμάτησε να σκοράρει. Αρχικα έκανε το 3-0 με τον Μπίελ ξανά, ήρθε αργότερα το 4-0 με πέναλτι του Μπακαμπού, για να ακολουθήσουν 2 γκολ του Κανός που πέρασε ως αλλαγή, κλείνοντας έτσι το σκορ με 6-0.