ΔΙΕΘΝΗ

Ισόπαλο το… ντέρμπι ΑΕΚ – Πανσερραϊκός

Δεν κατάφερε να κερδίσει από την… Δεκελείας τον Πανσερραϊκό η ΑΕΚ καθώς ήρθε ισόπαλη με 1-1.

Βλέπετε όταν έχεις και Ευρώπη και πρέπει να κάνεις κάπως rotation, τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά. Η ομάδα του Αλμέιδα μάλιστα δεν μπορούσε να ισοφαρίσει το προβάδισμα της ομάδας των Σερρών και ανέλαβε ο… διαιτητής Γκορτζίλας με ένα πέναλτι φάντασμα το οποίο όμως ο Φαν Φερτ το έχασε, ή μάλλον για να είμαστε ακριβείς ο γκολκίπερ του Πανσερραϊκού το έπιασε. Η ισοφάρισει τελικά ήρθε στο 78′ με τον Γκατσίνοβιτς και παρά τα 8 λεπτά καθυστερήσεων το σκορ δεν άλλαξε.

Έτσι η ΑΕΚ σε δύο φετινά παιχνίδια σε Ελλάδα και Ευρώπη, στην OPAP Arena δεν έχει ακόμα νίκη και μετρά δύο ισοπαλίες. Τα λέγαμε πέρυσι, τα βλέπουμε και φέτος λοιπόν… Εμείς τη δουλειά μας!