ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σπουδαίο διπλό στο Αγρίνιο!

Νικητής από το Αγρίνιο έφυγε ο Ολυμπιακός καθώς επικράτησε 1-2 του Παναιτωλικού.

Οι ερυθρόλευκοι για δεύτερο σερί παιχνίδι βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο και έτσι στο δεύτερο έπρεπε να αντιδράσουν και να το γυρίσουν.

Κάτι τέτοιο τελικά συνέβη καθώς στο 73′ ο Ολυμπιακός ισοφάρισε μετά από σουτ του Ζέλσον Μαρτίνς, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα του Παναιτωλικού και 6 λεπτά αργότερα ο συνήθως ύποπτος Ελ Κααμπί έγραψε το τελικό 1-2.

Στα δυσάρεστα της αναμέτρησης ο τραυματισμός του Ζέλσον Μαρτίνς ο οποίος αποχώρησε με πόνους στο αριστερό του πόδι και αναμένουμε να δούμε το μέγεθος του προβλήματος.