ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑΜΠΑΣΚΕΤ
Σαν σήμερα το EΠΟΣ της Πόλης (Video)
![](http://i0.wp.com/redpen.gr/wp-content/uploads/2020/03/20200320_220610.jpg?resize=780%2C470&ssl=1)
Ήταν η μεγαλύτερη στιγμή του Ευρωπαϊκού μπάσκετ!
Ήταν αυτό που θα μνημονεύεται για πάντα!
Ήταν όπως έλεγε και ο Βαγγέλης Ιωάνου στην περιγραφή ”η νίκη του Δαβίδ, εναντίον του Γολιάθ”, μόνο που τα επόμενα χρόνια ο Δαβίδ έγινε και αυτός Γολιάθ.
Ο Ολυμπιακός σαν σήμερα στην Κωνσταντινούπολη έκανε το ”θαύμα των θαυμάτων” επικρατώντας της ΤΣΣΚΑ με 61-62 χάρη στο buzzer beater του Γιώργου Πρίντεζη.
Θυμηθείτε τι έγινε σαν σήμερα σε χώμα ελληνικό, σε μια βραδιά που δύσκολα θα ξεχαστεί: