Λογικά όλα καλά σήμερα – στο 2-1 πλέον η σειρά!

Ο Παναθηναϊκός μείωσε τη σειρά σε 2-1 ύστερα από ένα ματς βγαλμένο από τις εποχές του Φάρου.

Οι Πράσινοι με την βοήθεια των γκρι σε όλο το ματς ήταν διαρκώς μπροστά στο σκορ, έφτασαν τη διαφορά μέχρι και τους 16 και όταν ο Ολυμπιακός άρχισε να γυρίζει την κατάσταση, δεν του το επέτρεψαν.

Οι ερυθρόλευκοι κατάφεραν να προηγηθούν με 73-72 όμως από εκεί ανέλαβαν άλλοι. Κάτι τρομερά σφυρίγματα κατά του και κάτι εφευρέσεις, όπως τα 3 δευτερόλεπτα που δόθηκαν, στέρησαν το δικαίωμα της σκούπας για τον Ολυμπιακό.

Στα αξιοσημείωτα ήταν ότι ο Ολυμπιακός έκλεισε την τρίτη περίοδο στο μείον 2 και με την έναρξη της 4ης, στα πρώτα 2.30 λεπτά είχε ήδη 5 φάουλ! Λογικά όλα καλά σήμερα. 4ο ματς πλέον την Τετάρτη στο ΣΕΦ, για να το σηκώσουμε με τον κόσμο μας.