ΜΠΑΣΚΕΤ

Πάτησε την ΑΕΚ στην πρεμιέρα με νέα 25αρα

Νίκη στην πρεμιέρα για τον Ολυμπιακό στη Basket League καθώς επικράτησε της ΑΕΚ με 103-78, με νέα 25αρα μετά τη Euroleague

Οι κιτρινόμαυροι έβαλαν δύσκολα στους ερυθρόλευκους για ένα ημίχρονο καθώς πήραν το προβάδισμα με την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου με 44-43, όμως στο δεύτερο πάτησε γκάζι και έφτασε τη διαφορά πάνω από τους 20 πόντους.

Ο Γιώργος Μπαρτζώκας είχε την ευκαιρία να κάνει και ένα μίvi rotation καθώς ακολουθεί αγώνας για την Euroleague με αντίπαλο τη Ρεάλ και ήθελε όσο πιο πολύ να έχει ξεκούραστα τα πρωτοκλασσάτα του ονόματα. Για ένα ακόμα ματς ξεχώρισε ο Σάσα Βεζένκοφ που δείχνει ότι θα είναι ένας εκ των ηγετών του Ολυμπιακού, όπου όταν δόθηκε περισσότερος χρόνος και στο Σλούκα ο Ολυμπιακός… ξέφυγε στο σκορ. Τελικό αποτέλεσμα, Ολυμπιακός – ΑΕΚ 103-78