ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Έριξε πεντάρα στον Αστέρα στο δεύτερο ημίχρονο!

Ένας Ολυμπιακός, όλα τα λεφτά στο δεύτερο ημίχρονο έριξε 5… γκολάκια στον Αστέρα στο Γεώργιος Καραϊσκακης.

Οι ερυθρόλευκοι ό,τι δεν κατάφεραν στο πρώτο ημίχρονο το κατάφεραν με το παραπάνω στο δεύτερο. Στο πρώτο μέρος οι προσπάθειες των Καμαρά και Εμβιλά δεν βρήκαν δίχτυα και έτσι ο Μαρτίνς στο δεύτερο άλλαξε πραγματάκια.

Για την ακρίβεια έβαλε τον Βαλμπουενά και με τα στημένα του άλλαξε όλη την εικόνα. Σέρβιρε αρχικά στον Σωκράτη, ο οποίος με κεφαλιά έκανε το 1-0. Από εκεί και πέρα ανέλαβε ο Μασούρας. Μέσα σε ελάχιστα λεπτά εκτόξευσε το δείκτη του σκορ 3-0. Το 4ο το… κάρφωσε ο Μπουχαλάκης με τον Αστέρα να μειώνει σε 4-1. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Γκαρι Ροντρίγκεζ ο οποίος έγραψε το τελικό 5-1 με όμορφο σουτ.